Dobrze się odżywiamy

przez | 7 grudnia 2021
Polacy co raz częściej chorują. Dopadają nas rozmaite dolegliwości. Uskarżamy się prawie na wszystko. Gdy nasz organizm wysyła nam pierwsze komunikaty, że coś jest nie tak, ignorujemy to lub połykamy kolorowe pastylki, które, jeśli wierzyć tym wszystkim spotom reklamowym w telewizji, mają nas postawić na nogi. Dopiero, gdy sytuacja jest wyjątkowo fatalna, idziemy do lekarza. A wtedy nierzadko się dowiadujemy, że jest już za późno.

Należy kupować drogie lekarstwa i tracić czas na następne wizyty u specjalisty.

Zdrowe jedzenie

Autor: Vernon Chan
Źródło: http://www.flickr.com

Mało kto zdaje sobie sprawę z tego, iż można się z powodzeniem leczyć pożywieniem np. jeśli chorujemy na alergię pokarmową, możemy mieć przygotowaną specjalną dietę przez specjalistę, która uchroni nas przed spożywaniem niebezpiecznych dla nas pokarmów – czytaj cały artykuł . Nie bez powodu ktoś dawno temu stwierdził, że jesteśmy tym, co spożywamy. Jest to szczera prawda. Podpisują się pod tym również dietetycy. I nawołują nas do zdrowego odżywiania się. W dzisiejszym zakręconym świecie dużym błędem są nieregularne posiłki. Wciskamy w siebie byle co i byle gdzie, w biegu. Nie zastanawiamy się nad tym, czy ta potrawa jest dla nas odpowiednia, chcemy tylko jak najprędzej zabić głód. Stąd bierze się otyłość oraz wrzody żołądka. Nałogowo pijemy kawę, która dla wielu z nas jest pierwszym posiłkiem.

Budowa tej strony zainteresowała Cię? A zawarte tu wiadomości? Jeśli tak, to zachęcamy do kolejnego tekstu. Tam czeka szalenie ciekawostka.

Jedna kawa na dzień nikomu jeszcze nie zaszkodziła, lecz w dużych ilościach może być dużym zagrożeniem. Następnym wielkim grzechem są posiłki jadane na mieście.

Sushi

Autor: Sarah_Ackerman
Źródło: http://www.flickr.com

Zapomnieliśmy już, co to domowe obiadki. Nie jemy już zup, które doskonale oczyszczają nasze jelita – badanie na pasożyty diagnostyka i zapewniają mnóstwo potrzebnych składników. Nie pijamy wody i nadużywamy napojów słodzonych.Wiosna to idealny czas, aby odmienić nasze złe nawyki żywieniowe. Kupujmy sezonowe warzywa i włączajmy je do codziennego jadłospisu. Ciekawe informacje: kliknij w . Każde warzywo może nam pomóc. Kalafior, brokuły, szpinak czy papryka to nasi sprzymierzeńcy. Tak naprawdę każde warzywo jest niezbędne i można je jeść w dowolnych ilościach.

Owoce także są mile widziane, ale z nimi należy uważać na fruktozę. Dobrze byłoby znaleźć dojście do fermy, która oferuje chów ekologiczny- wtedy mamy gwarancję, że jajka nie będą nam szkodzić. Jeśli do odpowiedniej diety dołączymy sport na świeżym powietrzu, to możemy radować się świetnym zdrowiem przez wiele lat.