Aby posiadać idealną rzeźbę, najpierw musimy zrobić masę

przez | 9 lipca 2021
Zbliża się sezon letni, także wielu z nas ma ochotę się prezentować jak najlepiej, kiedy już przyjdzie czas, by ściągnąć koszulkę, czy to na pływalni, czy na plaży. Służyć temu mają przede wszystkim intensywne ćwiczenia fizyczne. Niektórzy preferują trening aerobowy, inni pływają, jednak największą grupę regularnie ćwiczących stanowią stali bywalcy na siłowni.

Autor: Sport-shop.pl

Nie podlega dyskusji, że najważniejszym czynnikiem większości treningów są ćwiczenia wykonywane według założonego, ustalonego wcześniej planu, jednakże samymi ćwiczeniami bardzo łatwo się zniechęcić, bo bez dobrze dobranej diety i wspomagania w formie odżywek na efekty przyjdzie nam czekać niezwykle długo. Dla wielu zdecydowanie zbyt długo. Z tego powody też tak ważny jest odpowiedni wybór odzywek do indywidualnych potrzeb na każdy etap treningu. Tutaj znajdziecie kilkanaście spośród najlepszych pozycji na rynku wspomagaczy diety dla sportowców.

siłownia

Autor: iStock.com
Źródło: iStock.com

BCAA (trec bcaa turbo jet), czyli aminokwasy o rozdrobionych łańcuchach, to preparat polecany głównie maratończykom. Jest to preparat, jaki redukuje zmęczenie umysłowe podczas intensywnego wysiłku fizycznego. To niezwykle ważne, gdyż jak powszechnie wiadomo, psychika i ciało ludzkie są ze sobą nierozerwalnie złączone. Jeżeli więc uda nam się pokonać tzw. „zmęczenie ośrodkowe”, mające swój początek w mózgu, to i pozostałe elementy naszego organizmu będą czuć się dużo lepiej.

Napalm choć będzie to brzmieć groźnie (oczywiste skojarzenia z bojowym środkiem zapalającym), w tym przypadku jest bardzo pożyteczny. Napalm to unikatowa mieszanka argininy AKG, w postaci odżywki przed treningiem, najczęściej spotykanej w formie napoju. Identycznie jak BCAA oddziałuje zarówno na ciało, a także na umysł, redukując zmęczenie.

Kreatyna to chyba najczęstszy spośród większości używanych przez nas suplementów diety. Zażywana jest głównie po to, by nabrać masy mięśniowej.

Masz chęć poszerzyć swoją wiedzę na taki temat? Zapraszamy zatem do przejścia do nowej strony. Tam oczekuje na Ciebie dzisiejszy wpis (https://www.skalnik.pl/odziez/przeciwdeszczowa).

W myśl życiowej prawdy, która zna każdy kulturysta – najpierw masa, potem rzeźba! Kreatyna jest przy tym także jednym z najbardziej bezpiecznych tego typu środków.

Jednym z najbardziej popularnych wytwórców wszelkich odzywek i dodatków dla sportowców jest z kolei przedsiębiorstwo Activlab, jakie oferuje większość z wspominanych wyżej produktów, a także wiele innych. Popularność marki Activlab z pewnością czyni ja marką godną zaufania. Wszystko to do nabycia na