Jak przyrządzić leczniczą kąpiel w domu – kilka wskazówek

przez | 26 maja 2022
Kąpiele lecznicze do niezawodny sposób nie tylko na odprężenie, lecz także różne dolegliwości. Jeśli masz w łazience wannę, warto wykorzystać ją także do celów relaksacyjnych, trzeba jedynie kupić odpowiednie produkty, a w dalszej kolejności przygotować kąpiel według opisu na opakowaniu. Kąpiel lecznicza to niedroga forma terapii, która można na własną rękę stosować w domu.

Trzeba wiedzieć, że kąpiele solankowe standardowo stosuje się w uzdrowiskach i salonach SPA. W typowych miejscowościach uzdrowiskowych znajdują się źródła bogatych w mikroelementy wód mineralnych, które posiadają prozdrowotne właściwości. Oprócz tego do kąpieli aromatycznej doskonale sprawdzają się aromatyczne olejki i sole. Przeważnie wystarczy wlać kilka kropli, by poczuć się,jak w królewskiej łaźni.

Autor: iStockphoto.com

Zanim jednak przyszykujemy sobie solankową kąpiel, powinno się zaznajomić się z kilkoma podstawowymi zasadami. Po pierwsze kąpiel nie może trwać dłużej niż 15-20 minut. Wbrew pozorom temperatura wody nie powinna być zbyt wysoka. Pamiętajmy także, aby po kąpieli nasmarować ciało pachnącym balsamem lub kremem – masła do ciała. Zanim pójdziemy się do sklepu i kupimy sól do kąpieli, dowiedzmy się, jakie ma działanie. Zazwyczaj w każdej drogerii dostępna jest sól morska, zazwyczaj wzbogacona o substancje pielęgnujące, jak na przykład olejek arganowy. Sól – kamienna i oczyszczona sól – bardzo dobrze regeneruje i odżywia skórę, gdyż posiada naturalne składniki mineralne, które pomagają na wiele dolegliwości (porównaj nasze sole do kąpieli). Zakup odpowiedniej soli do kąpieli to zazwyczaj kwestia indywidualnych preferencji, jednak przeważnie powinno się zwrócić uwagę na jej właściwości.

Do standardowych kąpieli solankowych, czasami dodaje się sól bocheńską, która świetnie nadaje się do leczenia chorych zatok, jak również łagodzenia zmian skórnych. Regularna kąpiel z dodatkiem takiej soli poprawia również krążenie i działa pomocniczo w leczeniu zapalenia stawów. Dobroczynna sól bocheńska jest bogata w biopierwiastki.nie http://komora-hiperbaryczna.eu/ortopedia/Na przykład można ją także stosować do naturalnego pillingu ciała. Tego typu produkty prozdrowotne kupimy w dobrze zaopatrzonej aptece lub profesjonalnym sklepie zielarskim. Pamiętajmy, aby kupować tylko oryginalne produkty ze sprawdzonych źródeł.

Porównaj –