Jeśli masz depresję jesienną, fototerapia to z pewnością dobre rozwiązanie

przez | 10 grudnia 2021
Właściwie każdy z nas wraz z nadejściem jesiennej pory często zaczyna wpadać w niedobry nastrój. Jeżeli jesteś choćby odrobinę wrażliwy na zmiany pogody, wówczas bez wątpienia świetnie zdajesz sobie sprawę z tego, czym jest jesienne pogorszenie humoru. Taka depresja sezonowa często nas dopada, dlatego trzeba wiedzieć, w jaki sposób można sobie z nią poradzić.

Nie da się zaprzeczyć, że depresja sezonowa zwykle dopada nas na jesień – jeśli temperatura za oknem drastycznie spada, a Ty masz w pamięci jeszcze cudowne piękne dni, wówczas niewątpliwie nie możesz liczyć na fajny nastrój. Jeżeli dodatkowo spędziłeś tegoroczne wakacje w jakimś ciepłym miejscu, wówczas bez wątpliwości jego wspomnienie powoduje, że jest coraz gorzej – oczywiście podczas wakacji można mocno doładować akumulatory, jednakże na pewno takiego ładunku energii nie wystarcza na zbyt długo.

Jeśli na jesień zaczynasz tęsknić za ciepłymi miesiącami, wtedy może być to pierwszą oznaką zbliżającej się depresji jesiennej.

Jeśli chcesz poznać omawiane zagadnienie także z innej perspektywy oraz poszukujesz analogicznych wiadomości, to więcej zobaczysz w treści (https://www.drjanicki.pl/).

Nie da się zaprzeczyć, że kategorycznie lepiej jest zapobiegać niż leczyć, dlatego wówczas powinieneś szybko podjąć decyzję o tym, by w jakiś sposób zapobiegać pogorszeniu się nastroju. Oczywiście możesz na przykład zacząć łykać witaminy, jednak istnieją o wiele lepsze naturalne metody – jedną z bardzo polecanych jest kategorycznie fototerapia. Depresja jesienna zwykle rozpoczyna się wtedy, kiedy zaczyna brakować nam słońca, do którego sporej ilości przyzwyczailiśmy się podczas lata. Fototerapia pozwala dostarczyć organizmowi dokładnie takiej dawki promieni słonecznych, jakiej mu zabrakło – kiedy tylko zdecydujesz się na fototerapię, wtedy niewątpliwie nie będziesz tego żałować (więcej o lampach antydepresyjnych).

Duża dawka słońca jeszcze na pewno nikomu nie zaszkodziła, a może Ci wielce pomóc. Obecnie zabiegi fototerapii wykonuje niemal każdy salon piękności, a na dodatek sam zabieg nie jest kosztowny. Jeśli się na niego zdecydujesz, wówczas nawet w środku stycznia będziesz mógł poczuć się jak na rajskiej plaży. Solidna dawka słońca jeszcze nikomu nie zaszkodziła – wręcz przeciwnie, na pewno może bardzo pomóc – z tego dokładnie względu mocno polecamy Ci skorzystanie z zabiegu fototerapii – -> zobacz szczegóły na