W jaki sposób powinno się prawidłowo dbać o stan swoich zębów, dlaczego przeglądy kontrolne u stomatologa są takie ważne?

przez | 9 lipca 2021
Kłopoty z próchnicą występują bardzo często, i to wśród dzieci i wśród dorosłych. Powodów takiej sytuacji jest kilka. Po pierwsze bardzo duży wpływ na zęby ma niewłaściwa dieta. Jeśli ktoś w miejsce owoców i warzyw wybiera słodycze czy gazowane napoje, to trudno się dziwić, że pojawiają się u niego ubytki. Jest to w szczególności powszechne w przypadku małych dzieci, jakie już chcą samodzielnie używać szczoteczek, ale równocześnie nie zawsze poprawnie szczotkują swoje zęby.

Pójście do łóżka po kilku ciastkach bez porządnego umycia to proszenie się o dziury. I te często się pojawiają, bo parę miesięcy czy lat braku właściwej higieny na pewno będzie miało duży wpływ. I niestety nie pomogą tutaj nawet najlepsze pasty i szczoteczki z wyprofilowanymi końcówkami, bo jeżeli ktoś nie myje dokładnie nimi zębów, to próchnicy i tak się nabawi. Dlatego też oprócz codziennej higieny jamy ustnej przynajmniej raz w roku niezbędny będzie dobry dentysta (zobacz tutaj: dentysta nfz wrocław) łódź, żeby wykonać kompleksowy przegląd.

dentysta

Autor: ND Strupler
Źródło: http://www.flickr.com

Jeżeli nawet dziury zaczną się w zębach pojawiać, to na samym początku leczenie ich jest mało bolesne i dość tanie. Z tego też powodu regularne chodzenie na przeglądy powinno być standardem w każdej rodzinie, ponieważ dzięki nim będzie można systematycznie kontrolować stan wszystkich zębów i w razie potrzeby wszystko co trzeba wyleczyć. Jeżeli doprowadzi się do większego zaniedbania, to mogą być już poważne konsekwencje – sprawdź dentystów w Retkini. Leczenie dużych ubytków może być bolesne, a niekiedy może być nawet potrzeba leczenia kanałowego.

Wówczas zamiast pojedynczej szybkiej wizyty będzie trzeba odwiedzić dentystę przynajmniej parę razy, a wszystko może kosztować nawet kilkaset złotych. Dlatego też dużo lepszym wyjściem może jednak być chodzenie systematycznie na przeglądy, szczególnie że każdy dobry dentysta stomatolog ursynów – meander retkinia będzie je najczęściej proponował bez żadnej dodatkowej opłaty – . No i oczywiście jeżeli pojawią się jakieś ubytki, to również należy je od razu wyleczyć, żeby mieć z nimi spokój.