Poszukujesz ciekawej aktywności na wiosnę? – polecamy tenis

przez | 19 lutego 2022
Nadchodzi lato i musimy zadbać o to, by jak najwięcej czasu spędzać na świeżym powietrzu, żeby zregenerować się, uodpornić i polepszyć tym samym swoje samopoczucie. Jakie aktywności wybrać, żeby zarówno zadbać o organizm, jak i równocześnie spędzić przyjemnie czas? Dobrym pomysłem jest chociażby gra w tenisa, która jest popularną grą i świetnym rozwiązaniem dla każdego z nas, niezależnie od wieku czy płci.

gra w tenisa

Autor: Michael Frey
Źródło: http://www.flickr.com

Tenis to bardzo atrakcyjny sport, ponieważ wpływa korzystnie na nasz organizm pod różnym względem. W ten sposób poprawiamy kondycję, ale też poprawiamy sprawność ruchową i orientację. To bardzo ciekawa gra, czasami wyczerpująca, ale w pozytywnym tego słowa znaczeniu. Rzecz jasna nim się jej podejmiemy musimy właściwie się przygotować, a zatem musimy przede wszystkim wyposażyć się w stosowną odzież sportową i akcesoria. W tym pierwszym przypadku kluczowe jest, by strój w żaden sposób nie przeszkadzał nam w ruchach, zważywszy, że grając w tenisa w praktyce wykorzystujemy przeróżne części (sprawdź końcówka wydechu 2t) ciała, zatem zarówno ręce, nogi, czy kark nie mogą być skrępowane. Kluczową rolę odgrywają także właściwie dopasowane buty. One również nie mogą krępować ruchów stóp, na jakich opiera się w czasie gry bardzo duży ciężar, a jednocześnie muszą pozostać zwinne i stabilne. Następna kwestia to wspomniane już odpowiednie akcesoria, czyli jednym słowem sprzęt do tenisa. Rakietki i piłki do tenisa najlepiej z miejsca zakupić w profesjonalnym sklepie sportowym, zobacz: dobre piłki do tenisa. W tej grze najwięcej zależy od naszych zdolności, ale wiele też jest zależne od sprzętu, którym gramy. Profesjonalne rakietki umożliwiają wykonywanie precyzyjnych ruchów i możemy w ten sposób szybciej reagować na działanie przeciwnika.

piłka do tenisa

Autor: superscheeli
Źródło: http://www.flickr.com

Buty tenisowe zatem, zresztą nie tylko w tej dyscyplinie, odgrywa bardzo ważną rolę (więcej: zobacz i wybierz coś dla siebie). Rzecz jasna grę w tenisa możemy zacząć na własną rękę i krok po kroku uczyć się opanowywania konkretnych kroków, jednak warto na start wziąć chociażby parę lekcji, na których instruktor dokładnie nam wyjaśni wszystkie obowiązujące w tym przypadku zasady, wskaże nam prawidłowe ułożenie ciała, jak należy posługiwać się sprzętem i co brać pod uwagę, aby gra była płynna i sprawiała nam prawdziwą zabawę.