Jak poradzić sobie z problemami małżeńskimi?

przez | 10 maja 2022
Na początku trwania związku, partnerzy postrzegają siebie bardzo pozytywnie i starają się dostrzegać jedynie to, co ich łączy. Czas spędzają głównie na przyjemnościach, ale w miarę trwania związku, coraz mniej czasu spędzają na robieniu czegoś wspólnie. Po ślubie, okres miesiąca miodowego dobiega końca i wtedy niezmiernie ważna staje się zdolność radzenia sobie z problemami życia codziennego. Gdy sami nie jesteśmy w stanie poradzić sobie z rozwiązaniem problemów, nasz związek może uratować terapia małżeńska.

Lekarzowi możesz zaufać

Nie rzadko, kiedy w małżeństwie pojawiają się trudności, partnerzy obwiniają się nawzajem o ich spowodowanie, a stąd tylko jeden krok do robienia wyrzutów, krytyki albo cichych dni. Wówczas, zarówno w sferze emocjonalnej, jak i fizycznej, zamiast do partnerstwa, dochodzi do utraty zaufania, niedotrzymywania raz danego słowa i braku poczucia bliskości. Kłopoty w związku dotykają najczęściej sfery seksualnej, finansów i wzajemnej komunikacji.

Jeżeli trudności nie znajdą rozwiązania, pojawia się samotność i wzajemne uniki. W tej sytuacji, małżonkowie szukają wsparcia emocjonalnego u innych osób, co często prowadzi do zdrady. Zanim do tego dojdzie, warto udać się po pomoc do psychoterapeuty, który pomoże nam spojrzeć na sytuację z innej perspektywy. Aby znaleźć pomoc, wystarczy wpisać w wyszukiwarkę „terapia małżeńska”, można również wpisać miasto, co ułatwi poszukiwanie, np. „terapia małżeńska”.

A co już w tej chwili mogą zrobić osoby, które chcą uniknąć konfliktów małżeńskich? Spokój i szczęście w związku wymaga dużo wytrwałości, częstokroć sztuki kompromisu. Po ślubie relacje między partnerami zmieniają się, ponieważ nie spotykają się oni tylko na kilka godzin, ale mieszkają razem, muszą dzielić ze sobą przestrzeń życiową, a tym samym akceptować wady partnera uwidaczniające się w życiu codziennym.

Jeśli chcesz uzyskać dodatkowe materiały na opisywany temat, to sprawdź proponowane www (http://meanderstomatologia.pl/protetyka), które mają również informacje na podnoszone zagadnienie – kliknij więc tutaj.

Pamiętajmy, by w takiej sytuacji dbać o to, co dobre miedzy małżonkami, koncentrować się przede wszystkim na dobrych stronach i wsłuchiwać się w potrzeby drugiej osoby.

Kobieta u lekarza

Autor: Bird&Co Sp. z.o.o.
Źródło: Bird&Co Sp. z.o.o.

Radosny związek jest możliwy do osiągnięcia, wymaga jednak od każdej ze stron sporo cierpliwości i empatii. Pamiętajmy także o tym, że choć małżeństwo jest wspólnotą dwóch osób, to powinno znaleźć się w nim miejsce na wolność jednostki, umożliwiając jej tym samym rozwój osobisty. W zdrowym związku, powinniśmy nauczyć się okazywać miłość partnerowi, a także umieć się otwierać na uczucie, którym obdarowuje nas partner – tutaj znajdziesz pomoc.