Wysiłkowe nietrzymanie moczu – terapia

przez | 9 lipca 2021
Wysiłkowe nietrzymanie moczu to częsty problem dotykający panie w wieku menopauzalnym oraz po więcej niż jednym porodzie. Szacuje się, że co piąta kobieta boryka się z tymże schorzeniem. W obydwu sytuacjach jest to następstwo naciągnięcia pochwy a także osłabienia mięśni dna miednicy, w skutek czego zmienia się kąt nachylenia cewki . WNM postępuje wraz z wiekiem, a leczone we wczesnej fazie daje szanse na całkowite wyleczenie przy zastosowaniu laserowych technik. WNM przejawia się odruchowym popuszczaniem moczu nawet w trakcie niedużego wysiłku takiego jak: kaszel albo podczas schylania się.

laser

Źródło: foter.com
Leczenie wysiłkowego nietrzymania moczu za pomocą lasera polega na odnowieniu struktury tkanek łącznych umożliwiając wzmocnienie powięzi wewnątrzmiedniczej jak też przywracając należyty kąt nachylenia cewki moczowej i normalną funkcjonalność. Laserowe leczenie WNM jest nieinwazyjne oraz nie wymaga hospitalizacji. Do aktywności seksualnej można wrócić po mniej więcej tygodniu.

Kuracja polega na obkurczeniu pochwy a także obszaru ujścia cewki moczowej. Zależnie od stopnia intensyfikacji objawów zaleca się wykonanie 1-2 zabiegów z jedno miesięcznym odstępem pomiędzy nimi. Efekt zabiegu obserwowalny jest po upływie jednego miesiąca od dnia jego zrealizowania. Dzięki naświetlaniom ścian pochwy promieniami lasera i zapoczątkowaniu ich regeneracji, przywrócone jest naturalne ph pochwy, zwiększa się jej naprężenie oraz stan nawilżenia, co wpływa na polepszenie jakości życia seksualnego.

Nietrzymanie moczu leczenie laserem jest zabiegiem absolutnie bezbolesnym i na dzień dzisiejszy jest najmniej inwazyjną metodą leczenia – . W przypadku pań w zaawansowanej fazie WNM lekarze sugerują zabiegi chirurgiczne, realizowane w ramach chirurgii jednego dnia, przynoszące błyskawiczny efekt a także wysoką skuteczność. O możliwościach zastosowania konkretnej metody pacjentka jest instruowana w czasie wizyty doradczej, po przeprowadzeniu wywiadu lekarskiego i badania ginekologicznego. Zabiegi laserowego WNM mogą być wykonywane wyłącznie przez ginekologa, co gwarantuje efektywność leczenia.

Jakim sposobem znaleźć ośrodek ośrodek leczenia depresji oferujący tego rodzaju zabiegi w swoim mieście? Sugeruję napisać w przeglądarkę internetową hasło: klinika ginekologiczna Wrocław – sprawdź Gyncentrum.