Usuwamy przepuklinę ? Nie obawiaj się!

przez | 2 lipca 2022
To zwyczajne, że coś tajemniczego zawsze budzi zaniepokojenie, co nieco, o czym niewiele wiemy, ewentualnie słyszymy plotki, które na nowo silniej napędzają bakcyla niepewności. Tak jest właśnie inaczej z różnorodnymi operacjami, wizytą w szpitalu. Trudno się szokować, sprawność mamy tylko jedno, obawiamy się go stracić, ale wiemy, że w przypadku kłopotów powinniśmy zdecydować się nawet na zabieg. Wielu skierowanych do zabiegu przepukliny pachwinowej zachowuje się klasycznie – nogi ścina im strach, a pot zalewa całe ciało. Bez paniki, ta zabieg jest w rzeczywistości niegroźny. Zresztą poznajcie jak przebiega tego typu zabieg.

rankinglekarzy
naturalnie cennym zaznaczenia jest fakt, że opisujemy tu przypadek odnaleziony we właściwym czasie. Przepuklina pachwinowa, jak wiele innych schorzeń, odkryta nazbyt późno może sprawiać komplikacje – podczas operacji (podwyższone trudności), jak i po operacji (powikłania). Pamiętajmy więc o okresowych badaniach. Nie musimy żyć w dużym ośrodku miejskim, niczym Warszawa, żeby się przebadać (dobry anestezjolog Warszawa). takiego typu badania osiągalne są w wielu mieścinach.

Na początek jest wywiad i diagnoza, to na podstawie takich dwóch wytycznych lekarz jest przygotowany do podjęcia decyzji. przedtem jednakowoż omawia badania z anestezjologiem i pacjentem. Jeśli przepuklina jest małych rozmiarów to nic nie stoi na przeszkodzie, ażeby operować ją w znieczuleniu miejscowym. Zaleta tego typu rozwiązania jest zachęcająca – jeszcze w ten sam dzień opuścimy mury kliniki. Niestety nie zawsze tak się to dzieje, bo w wielu sytuacjach przepuklina jest spora, rozrastająca się już od kilku lat. W tego typu sytuacji należy zastosować znieczulenie połowy ciała (do kręgosłupa). Możliwe jest też znieczulenie ogólne, które sprawdza się u pacjentów dość nerwowych, którzy ciężko przechodzą tego typu zabiegi.

Warto wiedzieć, że jeśli zdecydujemy się na znieczulenie ogólne powinniśmy przynieść zestaw badań, tj. morfologia, układ krzepnięcia oraz rtg płuc. zabieg często wykonuje się techniką klasyczną, która polega na rozcięciu powłok brzusznych, a później na ulokowaniu przesuniętego odcinka jelita we odpowiednim miejscu. Na samym końcu chroni się operowany obszar specjalnie do tego celu przeznaczoną siatką.

Żeby poznać nowe dane na opisywane zagadnienie sięgnij po szczegóły – one z pewnością również Cię zafascynują. Sprawdź to samodzielnie.

Technika klasyczna tojednakże nie jedyny wybór – można także operować techniką laparoskopową. Polega ona na tym, iż w pachwinie umieszcza specjalne prowadnice, dzięki którym wprowadzane są instrumenty chirurgiczne, którymi następnie przeprowadzana jest operacja (łącznie z wszyciem siatki).