Jak znaleźć dobrego psychologa?

przez | 16 lipca 2022
Zatrzęsienie kłopotów może spowodować, że całkiem się załamujemy. Przestajemy poszukiwać rozwiązań i jedyne, co chcielibyśmy zrobić, to ukryć się pod kołdrą i nie wychodzić spod niej aż wszystko samo się nie rozwiąże.

kobieta u psychologa
Niestety utrapienia zazwyczaj same z siebie się nie kończą, zatem czasem potrzebna nam pomoc z zewnątrz, na przykład odpowiednio poprowadzona terapia psychologiczna, dzięki której na nowo uwierzymy w swoje możliwości i będziemy mieć siłę, by stawić czoła trudnościom, jakie postawi przed nami życie. Ale jak wyszukać gwarantowanego psychologa?

Na początku trzeba zrobić listę paru sprawdzonych specjalistów. Gdzie poszukiwać ich nazwisk? Jeśli nikt znajomy nie jest w stanie nam pomóc, powinniśmy sami trafić na dobrych psychologów, korzystając np. z Internetu. Zacznijmy od specjalistów pracujących nieopodal naszego miejsca zamieszkania, by z każdą wizytą nie jeździć kilkadziesiąt, a nawet więcej km, chyba że mamy pewność jakości usług, które świadczy dany psycholog. Wtedy dobrze jest zarezerwować sobie więcej czasu na podróż, by szybko zauważyć rezultaty realizowanej terapii. Mając gotową listę specjalistów musimy sprawdzić ich pod kątem wykształcenia i doświadczenia. Najlepiej, gdy lekarze cały czas się dokształcają, pogłębiając swoje umiejętności oraz poznając nowe metody leczenia.

Jedynie wtedy będziemy mieć gwarancję, że dostaniemy konieczną pomoc i wreszcie uporamy się z kłopotami, jakie dotąd nas dręczyły. Wiele osób dużą uwagę zwraca także na koszty wizyty. Rzecz jasna dla naszego budżetu najbardziej sprzyjające są wizyty refundowane, ale nie powinien być to element mający kluczowy wpływ na naszą decyzję.

Jeśli wczytujesz się w przedstawiany artykuł to znaczy, że wątek Cię niezwykle zafascynował – kliknij odnośnik do strony terapeuta uzależnień włocławek, a odnajdziesz równie wartościowe informacje.

Niekiedy lepiej jest zapłacić, aby oszczędzić sobie dalszych cierpień i bez czekania umówić się na terapię. Jeśli po pierwszej wizycie okaże się, że psycholog nie traktuje nas z szacunkiem albo po prostu nie czujemy się przy nim dobrze, sprawdźmy kolejnego specjalistę z naszej listy.

rozmowa z psychologiem

Źródło: flickr.com
Miej na względzie powyżej scharakteryzowane wskazówki i nie zwlekaj ze znalezieniem właściwego specjalisty. Im szybciej podejmiesz decyzję o terapii dla siebie albo dla jednego z członków twojej rodziny, tym szybciej wrócicie na prostą oraz ponownie będziecie wieść szczęśliwe życie. Problemy zawsze mogą się pojawić, należy tylko orientować się, jak sobie z nimi radzić, a wszystko będzie łatwiejsze.