Nowatorska kontrola kropli krwi umożliwia poznać obecny satus naszego ciała

przez | 21 czerwca 2022
Analiza żywej kropli krwi to nowatorska metoda oceny kondycji organizmu. Mikroskopowe badanie żywej kropli krwi pozwala na ocenę stanu organizmu oraz zdolności do utrzymania jego równowagi – homeostazy. Stabilność wewnętrzna jest podstawą prawidłowej działalności wszystkich układów i narządów w organizmie. By osiągnąć stan tejże stabilności, ważne jest utrzymanie parametrów krwi na odpowiednim poziomie.

Zdrowie

Autor: Ilmicrofono Oggiono
Źródło: http://www.flickr.com
Naukowe testy mikroskopowe, nazywane inaczej próbami na żywych komórkach są metodą służącą ocenie wewnętrznego środowiska człowieka. Analiza żywej kropli krwi, odbywa się za pomocą pobrania kilku kropel krwi z opuszki palca, nakłuwaczem do pomiaru poziomu cukru u cukrzyków. Ukłucie praktycznie nic nie boli. W badaniu tym wykorzystywany jest fakt, że przez około 20 minut po pobraniu krew jest jeszcze żywą tkanką. Nie jest ona zmodyfikowana poprzez barwienie lub jakiekolwiek utrwalanie środkami chemicznymi. Jest zatem w stanie naturalnym poddana oględzinom. Kropelki krwi (zobacz szczegóły na informacje na na stronie na więcej na tutaj na na stronie na więcej na na stronie na tutaj na ) kładzie się na szkło mikroskopu o zaawansowanej technologii. Obraz transmitowany jest na ekran monitora, dzięki czemu osoba badana ma podgląd obrazu swoich krwinek. Przy zastosowaniu dużego powiększenia zobaczyć można wszystkie budulce krwi, na przykład – aktywność oraz ułożenie czerwonych krwinek względem siebie. Badanie to namierza obciążenia będące przyczynami różnych chorób, mi.in: poziom obciążeń całego organizmu toksynami; wykrycie grzybów, bakterii, wirusów; wykrycie zaburzeń układu hormonalnego, aktywności – wątroby i tarczycy; stwierdzenie aktywności białych krwinek oraz agregacji trombocytów i ocenienie poziomu krwinek czerwonych; stwierdzenie obecności złogów cholesterolu; wykrycie zaburzeń metabolicznych oraz stopnia zakwaszenia organizmu.

W przeciwieństwie do innych testów, kontrola w mikroskopie kontrastowo-fazowym może wskazywać na obecność stanów przedchorobowych – nawet z dwunastomiesięcznym wyprzedzeniem, co pozwala na zastosowanie odpowiedniej kuracji za sprawą naturalnych produktów żywieniowych. Analiza żywej kropli krwi trwa ok. pół godziny. Całe spotkanie w raz z konsultacją trwa do godziny. 24 godziny przed badaniem nie można pić alkoholu. W dniu badania nie można pić kawy (poznaj palarnia kawy Ingagi Coffee) naturalnej. Na dwie godziny przed badaniem nie należy spożywać posiłku. 30 minut przed badaniem trzeba wypić około pół litra wody niegazowanej. Złamanie powyższych zaleceń może zaburzyć prawidłowy przebieg kontroli.