W jaki sposób trzeba robić zastrzyk, aby nie bolało?

przez | 24 czerwca 2022
Do gabinetu dentystycznego żaden człowiek nie chciałby chodzić zbyt często. I nie musi, chyba że odwlekał to w przeszłości zbyt długi czas. Fakty są takie, że jeśli zamierzamy chodzić do niego co jakiś czas na badania kontrolne, to prawdopodobnie pominiemy poważniejszych problemów.

A mogłyby być one niezwykle poważne, brak zdrowego uzębienia może być przyczyną choćby szczękościsku. Najważniejsze jest to, aby nie bać się takiego lekarza. Przez takie odwlekanie konsultacji wtedy zwyczajnie pogarszamy sprawę. Zamiast tego, gdy tylko objawy rozpoczną nas martwić, musimy udać się do gabinetu. W takiej sytuacji prawdopodobnie te wszystkie operacje jak endodoncja, chirurgia dentystyczna czy nawet protetyka nie byłaby konieczna, także periodontologia, czyli leczenie paradontozy. Zanim to okaże się potrzebne, stanowczo korzystniej by było powiedzieć lekarzowi o własnych obawach. I tak podczas pierwszej wizyty nic nie będzie robione. Kto wie, może okaże się, że żadne poważne leczenie nie będzie konieczne. Musimy zatem zachowywać się optymistycznie. Każdy boi się tego typu lekarza jak dentysta.
aplikacja do zarządzania w firmie

Autor: Intel Free Press
Źródło: http://www.flickr.com

Jednak jeśli odnajdziemy dobrego, to już pół sukcesu. Jeżeli będzie znakomitym specjalistą, a poza tym miłym człowiekiem, to sukces masz już niemal w kieszeni. Porozmawiaj z nim o właściwym znieczuleniu. Oraz o metodzie jego aplikowania. Żeby nie czuć cierpienia, płyn powinien być wstrzykiwany bardzo wolno.

Jednak miej na uwadze, że dentysta protetyk ursynów znakomicie to wie, a zdenerwowanych pacjentów widuje każdego dnia. Kiedy zatem będziesz musiał iść do gabinetu, zbierz się w garść i rozwiąż problem, zanim będzie za późno.