
Czy to zagadnienie niezwykle Cię ciekawi? Jeżeli tak, to kliknij tu i poznaj naszą firmę (https://www.medimix.pl/gips-modelarski-dentystyczny) – poznasz w tym miejscu nieziemsko absorbujące informacje.
Niestety, nie zawsze zły nastrój polega na gorszym samopoczuciu. Stan ten może się przeobrazić w chorobę depresyjną, inaczej zwaną depresją zimową lub sezonową chorobą afektywną. Cierpi na nią 3–4 proc. Polaków. Chociaż podłoża powstawania depresji sezonowej nie są znane, sądzi się, iż zasadniczym czynnikiem jest niski przekaz światła słonecznego docierającego do naszych oczu. Wpływa ono na sposób funkcjonowania różnych struktur mózgowych, a mianowicie na procesy powstawania i regulacji neuroprzekaźników i hormonów niezbędnych do wielu życiowych czynności.
Co pomaga:* Spacer na świeżym powietrzu, także gdy pogoda za oknem nie zachęca do wyjścia na zewnątrz.* Helioterapia, polegająca na naświetlaniu oczu pacjenta sztucznym, jasnym światłem o mocy zbliżonej do naturalnego, a kilka lub kilkanaście razy silniejszym od zwykłego domowego oświetlenia. Metoda ta jest skuteczna w 60-80%, a jej konsekwencje, takie jak zmniejszenie senności, apetytu i zmęczenia oraz poprawę nastroju, można zarejestrować już po kilku dniach od jej użycia. Lampa została zaprojektowana w celu wykluczenia objawów depresji sezonowej, jednak lista dolegliwości, w których potwierdzone zostały jej lecznicze właściwości jest sporo dłuższa. Lampami leczymy na przykład depresję sezonową, depresję niezwiązaną z sezonem, stan ogólnego rozbicia i zmęczenia, zespół napięcia przedmiesiączkowego a także łagodzenie dolegliwości związanych z menopauzą (wszystko co powinieneś wiedzieć o lampach na depresję). * Wycieczka do ciepłych krajów.