Pieniny jako najatrakcyjniejsze lokalizacje krajoznawcze w Polsce

przez | 6 marca 2022
Góry wpływają kojąco na system, dotleniają, wyciszają. Skoncentrowanie, którego wymaga wędrówka po trudniejszym szlaku bez podważania jest strategią na zapomnienie o porzuconych w domu kłopotach. Dla uwielbiających aktywny odpoczynek, trekking po górach jest doskonałym pomysłem treningowym, gdyż regularne wędrówki oddziałują na poprawę formy i odporności organizmu. Wierzchołki Pienin nie posiadają może obezwładniających wielkości, lecz krajobraz z Trzech Koron, czy góralskie domki Pieniny są po prostu cudowne i zapierają dech w piersiach. Liczne trasy krajoznawcze dają mnóstwo cudownych odczuć estetycznych i wizualnych.

Będąc w Pieninach warto także wybrać się drogą, która wiedzie nieopodal przełomu Dunajca, do będącego już po słowackiej stronie średniowiecznego, przebudowanego w erze baroku Czerwonego Klasztoru. Hitem krajoznawczym w tych okolicach jest oczywiście spływ Dunajcem na tratwach nadzorowanych przez flisaków.

góry

Autor: Andrzej Wójtowicz
Źródło: http://www.flickr.com

Powodów, aby zwiedzić Pieniny jest mnóstwo, a ten najważniejszy ciężko jest ubrać w słowa, a wie o nim każdy kto choć raz uda się w te urocze tereny.

Jeżeli zainteresował Cię opisywany wątek, to odsyłam do strony – w tamtym miejscu odnajdziesz ciekawe informacje, które są dokładnym opisem tego zagadnienia.

Jest tam po prostu wspaniale i przepięknie – zobacz atrakcje dla narciarzy. Wszechobecna zieloność chwilami wydaje się niemożliwa, a zazielenione polany bajecznie kontrastują z widocznymi z dali wyrazistymi, zaśnieżonymi szczytami Tatr.

Pieniny to jedno z najatrakcyjniejszych lokalizacji krajoznawczych w Polsce, w związku z tym baza noclegowa przygotowana jest na przyjmowanie znacznej ilości gości. Przeważnie dominują stancje prywatne, ale można również wybrać przeróżnego typu ośrodki, pensjonaty, czy góralskie domki Szczawnica – zarezerwuj domek w Osadzie nad Babieńskim Potockiem. Zasadniczą bazę noclegową tworzą Szczawnica, lub Krościenko. Wszystko zależy jakie są oczekiwania turysty.

Pieniny to obszar dobrze przygotowany turystycznie, ma bogatą bazę noclegową, dlatego też organizując wakacje w tym miejscu, jest możliwość w każdym dniu być w innym punkcie i spędzać czas w inny sposób.

Wędrówka po górach jest nie tylko wyzwaniem dla ciała, lecz również testem sztuki organizacyjnych i radzenia sobie w niecodziennych wypadkach. W kontakcie z przyrodą i zmiennymi warunkami atmosferycznymi można odpowiedniej poznać własne słabostki i wartości.