W jaki sposób wystarczająco troszczyć się o zęby ?

przez | 6 września 2021
Zadbane zęby to najlepsza ozdoba każdego człowieka. Poleca się pamiętać o tym na co dzień, ponieważ to właśnie rutynowe praktyki higieniczne mają wpływ na ich wygląd. Różne społeczności wypracowały różnorakie sposoby utrzymywania prawidłowej higieny jamy ustnej.

Najbardziej popularna to rzecz jasna klasyczna szczoteczka do zębów. Regiony spoza krajów rozwiniętych też stworzyły własne metody troski o zęby. Przykładem może być miswak, to znaczy postrzępiona na końcu gałąź drzewa arakowego, która przypomina szczoteczkę – używany jest zamiennie do wykonywanych z tworzywa sztucznego szczoteczek do zębów w rejonach Afryki.

białe zęby

Autor: birdco.pl
Źródło: birdco.pl

Oczywiście samo szczotkowanie zębów nie gwarantuje nikomu zdrowego uśmiechu. Wielkie wpływ na stan uzębienia mają skłonności rodzinne, stany chorobowe, zła dieta jak i palenie papierosów. O ile z predyspozycjami biologicznymi nie jesteśmy w stanie wiele zdziałać, tak wszystkie inne czynniki są zależne od naszych wyborów. Próbując uporać się z przebarwionymi zębami warto odstawić picie herbaty oraz zrezygnować z palenia papierosów – są to główne powody żółknięcia uzębienia pośród społeczeństwa. Powstało sporo żeli i środków wybielających zęby, jednak przy niewłaściwym stosowaniu mogą one uszkodzić płytkę nazębną, w związku z czym skuteczniejszy z pewnością będzie dentysta stomatolog ursynów meander łódź retkinia. Wyszkolona rzesza stomatologów zatroszczy się o naszą jamę ustną w należyty sposób, a ponadto możemy liczyć na porady lub darmowe próbki znanych produktów stomatologicznych. Zobacz nasz gabinet.

gabinet dentystyczny retkinia

Źródło: arsdental.pl
Chcąc uniknąć nieprzyjemności z próchnicą trzeba bezwzględnie zrezygnować z gazowanych napojów. Zawarty w nich cukier potrafi wyrządzić wielkie szkody wymagające wizyty u dentysty i niejednokrotnie inwestycji w implanty, a jak powszechnie wiadomo lepiej zapobiegać niż leczyć (dowiedz się więcej). Gdy mimo praktykowania podstawowych zasad higieny jamy ustnej stan naszych zębów nie jest zadowalający, poleca się odwiedzić miejsca takie jak klinika invisalign warszawa Retkinia. Kompetentny zespół stomatologów wypełni braki i wskaże których dokładnie środków poleca się używać, aby przeciwdziałać nawrotom nieprzyjemnych dolegliwości lub przyciemnień.