Wycieczki z nauką jazdy konnej

przez | 17 maja 2022
Jeśli chcielibyśmy zaszczepić w naszym dziecku tego typu wartości jak cierpliwość i wytrwałość przy dążeniu do celu, to musimy zapisać je na jakieś zajęcia sportowe. A jeśli chcemy dodać do tego pewną jedność z naturą i zamiłowanie do innych stworzeń, to wtedy na pewno idealną opcją będzie nauka jazdy konnej. To świetne rozwiązanie dla osób w każdym wieku. Nawet, kiedy nasze dziecko jest niepokorne i nie chce nas słuchać, to faktycznie warto wziąć pod uwagę rozładowanie jakoś jego nerwów i w takiej sytuacji też nauka jazdy konnej będzie idealnym pomysłem.

jazda konna

Źródło: flickr.com

Dlatego kiedy prowadzamy nasze dziecko na wiele zajęć sportowych i z żadnych nie było zadowolone, to możemy po prostu pójść z maluchem na zajęcia z jazdy konnej. Jeśli my sami nie mieliśmy okazji nigdy jeździć, to też możemy pomyśleć o tym, by się zapisać na lekcję. Bo na uczenie się jazdy konnej nigdy nie jest zbyt późno. Poza tym sporo dzieci i rodziców spędzają wakacje w siodle, rodzice zabierają dziecko na turnus, gdzie możemy jeździć konno i to sprawi, że cała rodzina czynnie spędzi czas, co jest genialnym spoiwem rodzinnych relacji – http://patataj.com/oferta/obozykonne/kolonie-konne (http://patataj.com/oferta/obozykonne/kolonie-konne)zdę konną i widzimy, że sprawia mu to mnóstwo frajdy, to dobrze wziąć pod uwagę to, by nasz maluch był w stanie w wakacje trochę bardziej się wyszaleć w siodle. Najlepsza będzie kolonia jeździecka. To nie jedynie poprawienie umiejętności jeździeckich, ale również nauczenie się samodzielności, bo nasza pociecha będzie musiała sama sobie dawać radę na obozie jeździeckim.

koń

Autor: Jack_IOM
Źródło: http://www.flickr.com

To faktycznie świetna szkoła życia i znajomości, które będą z naszą pociechą przez wiele lat a może i na zawsze. Dlatego jeżeli chcemy dać dziecku fajny upominek na wakacje to zapytajmy je o to, co faktycznie chciałoby robić. Bo wiadomo, że super jest wziąć swojego smyka i pojechać gdzieś na wczasy razem z dzieckiem, ale jeżeli nasz maluch będzie wolał jeździć konno cały dzień, to sensowniejsza okaże się opcja, związana z kolonią jeździecką, bo kiedyś tak czy siak będzie trzeba przeciąć tę psychiczną pępowinę. Wiadomo, że początkowo będziemy się zamartwiać o nasze dziecko, ale na tego typu koloniach opiekunowie kontrolują wszystko, więc na spokojnie nie trzeba się o wszystko martwić. A po takich wakacjach w siodle nasze dziecię na sto procent będzie zadowolone i wdzięczne, że mieliśmy do niego tyle zaufania, że puściliśmy je samo na kolonię jeździecką.