Jak najlepiej dbać o zęby, aby uniknąć bolesnego i kosztownego leczenia stomatologicznego

przez | 9 lipca 2021
Jedną z częściej występujących schorzeń naszych czasów jest próchnica zębów. Obecna jest ona u dzieci i dorosłych nawet pomimo tego, że dostępne są naprawdę skuteczne pasty i szczoteczki, a współczesna stomatologia Wałbrzych jest na rzeczywiście wysokim poziomie.

gabinet stomatologiczny

Autor: East Midtown
Źródło: http://www.flickr.com
Jednak najlepsza nawet pasta nic nie pomoże, jeżeli zęby będą myte źle lub za rzadko, ogromny wpływ na kłopoty z próchnicą ma także niewłaściwe odżywianie. Ogromne ilości cukru w większości posiłków i ciągłe podjadanie powodują szybki rozwój bakterii, a te z kolei są głównym powodem pojawiania się ubytków. Z tego też powodu chcąc dłużej zachować zdrowe zęby należy pilnować kilku zasad.

Przede wszystkim należy je codziennie, rano i wieczorem bardzo dokładnie myć, należy też w miarę możliwości zmniejszyć spożywanie cukrów i picie słodkich napojów. Warto również regularnie odwiedzać stomatologa (strona z ofertą), najlepiej raz do roku, który przeprowadzi dokładny przegląd stanu jamy ustnej i w razie potrzeby zaleczy wszystkie znalezione ubytki. Przy małych dziurkach w zębach plombowanie jest bardzo szybkie i niedrogie, a także, co jest ogromnie ważne dla większości osób, w zasadzie nie boli. W dużej części sytuacji ubytek powinien zostać zrobiony podczas jednego spotkania, i powinno to załatwić sprawę na kolejne

kilka lat.

Dziecko u stomatologa

Autor: Centrum Stomatologii „Galeria Uśmiechu”
Źródło: Centrum Stomatologii „Galeria Uśmiechu”
Jeżeli jednak ktoś sobie zaniedba profilaktykę zębów i dopuści do większych ubytków, to już tak dobrze może nie być. Leczenie może się przeciągnąć do paru wizyt, czasami może być również konieczne leczenie kanałów, a wszystko to generuje dodatkowe koszty. W sytuacji, gdy ubytek jest za duży, to może się okazać, że zęba trzeba będzie usunąć i pozostanie po nim dziura. W takiej sytuacji będzie mogła coś poradzić protetyka Wałbrzych, z pewnością będzie parę możliwości na to, żeby coś z tak powstałym brakiem zrobić – do wyboru będą najróżniejsze mostki, korony czy wkłady o czym więcej na http://a2stomatologia.pl/category/aktualnosci/. Jednak najlepszą, najtańszą i nic nie bolącą metodą aby uniknąć problemów ze stanem zębów jest po prostu systematyczne ich czyszczenie.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*