Jak najlepiej dbać o zęby, aby uniknąć bolesnego i kosztownego leczenia stomatologicznego

przez | 20 czerwca 2022
Jedną z częściej występujących schorzeń naszych czasów jest próchnica zębów. Obecna jest ona u dzieci i dorosłych nawet pomimo tego, że dostępne są naprawdę skuteczne pasty i szczoteczki, a współczesna stomatologia Wałbrzych jest na rzeczywiście wysokim poziomie.

gabinet stomatologiczny

Autor: East Midtown
Źródło: http://www.flickr.com
Jednak najlepsza nawet pasta nic nie pomoże, jeżeli zęby będą myte źle lub za rzadko, ogromny wpływ na kłopoty z próchnicą ma także niewłaściwe odżywianie. Ogromne ilości cukru w większości posiłków i ciągłe podjadanie powodują szybki rozwój bakterii, a te z kolei są głównym powodem pojawiania się ubytków. Z tego też powodu chcąc dłużej zachować zdrowe zęby należy pilnować kilku zasad.

Przede wszystkim należy je codziennie, rano i wieczorem bardzo dokładnie myć, należy też w miarę możliwości zmniejszyć spożywanie cukrów i picie słodkich napojów. Warto również regularnie odwiedzać stomatologa (strona z ofertą), najlepiej raz do roku, który przeprowadzi dokładny przegląd stanu jamy ustnej i w razie potrzeby zaleczy wszystkie znalezione ubytki. Przy małych dziurkach w zębach plombowanie jest bardzo szybkie i niedrogie, a także, co jest ogromnie ważne dla większości osób, w zasadzie nie boli. W dużej części sytuacji ubytek powinien zostać zrobiony podczas jednego spotkania, i powinno to załatwić sprawę na kolejne

kilka lat.

Dziecko u stomatologa

Autor: Centrum Stomatologii „Galeria Uśmiechu”
Źródło: Centrum Stomatologii „Galeria Uśmiechu”
Jeżeli jednak ktoś sobie zaniedba profilaktykę zębów i dopuści do większych ubytków, to już tak dobrze może nie być. Leczenie może się przeciągnąć do paru wizyt, czasami może być również konieczne leczenie kanałów, a wszystko to generuje dodatkowe koszty. W sytuacji, gdy ubytek jest za duży, to może się okazać, że zęba trzeba będzie usunąć i pozostanie po nim dziura. W takiej sytuacji będzie mogła coś poradzić protetyka Wałbrzych, z pewnością będzie parę możliwości na to, żeby coś z tak powstałym brakiem zrobić – do wyboru będą najróżniejsze mostki, korony czy wkłady o czym więcej na http://a2stomatologia.pl/category/aktualnosci/ącą metodą aby uniknąć problemów ze stanem zębów jest po prostu systematyczne ich czyszczenie.