Rehabilitacja- w jakich sytuacjach iść na zajęcia oraz jak znaleźć dobrego rehabilitanta, który nam pomoże

przez | 7 listopada 2021
Osoby w każdym wieku mogą ulegać urazom różnego typu. Złamanie nogi albo zwichniecie stawu nierzadko może utrudniać późniejsze poruszanie się. Po zdjęciu gipsu albo wykonaniu operacji czasami zaleca się zajęcia rehabilitacyjne dla pacjentów po urazie.

Ćwiczenia rehabilitacyjne

Autor: bwanderd
Źródło: http://www.flickr.com

Parę lat temu na zajęcia rehabilitacyjne chodzili przede wszystkim sportowcy i trenerzy, których zawód wiąże się z aktywnością fizyczną. Musieli mieć sprawne ciało niedługi czas po złamaniu bądź zwichnięciu. Dzisiaj rehabilitacja (przejdź do Reha Expert z Krakowa) zlecana jest każdemu, kto doświadczył jakieś urazu. Szczególnie, jeżeli mieliśmy złamane kończyny czy też na przykład zwichnięty staw biodrowy zajęcia tego typu będą niezwykle przydatne. Dzięki nim możemy odzyskać sprawność i zapomnieć o jakichkolwiek kłopotach z poruszaniem się. Pacjenci po wypadkach bądź z porażeniami też chodzą na zajęcia rehabilitacyjne, żeby po raz kolejny uczyć się chodzić bądź rozgrzewać mięśnie, które nie są zbyt często używane z powodu niepełnosprawności. Kiedy odłożymy już kule ortopedyczne po złamaniu, powinniśmy wybrać się na zajęcia z doświadczonym rehabilitantem.

W przypadku małych urazów można samemu wykonywać wspomagające ćwiczenia. Guma do ćwiczeń zakupiona w sklepie ze sprzętem rehabilitacyjnym może być niezwykle przydatna. W paru przypadkach bardzo skuteczną rehabilitacją są zajęcia na pływalni. Najlepsza jednak będzie opieka ( dom opieki piaseczno ) doświadczonego rehabilitanta, który w odpowiedni sposób rozrusza bolące stawy a także mięśnie bez ryzykowania pogorszenia stanu zdrowia czy też pogłębiania kontuzji. Wybór odpowiedniego rehabilitanta nie zawsze jest łatwy. Możemy wyszukać wiele ofert a także specjalistycznych gabinetów, trzeba jednak dobierać rehabilitanta do rodzaju naszego urazu. Innego specjalisty będzie potrzebował zawodowy kolarz, który chce kontynuować karierę, innego typu rehabilitacja odbywa się na przykład kiedy pragniemy wyleczyć wady ortopedyczne u dziecka. Ciekawe propozycje: .

podczas rehabilitacji

Autor: Rose Physical Therapy Group
Źródło: http://www.flickr.com

Po wszelkiego rodzaju urazach powinniśmy wybrać się na zajęcia rehabilitacyjne. Odpowiedni rehabilitant, który ma doświadczenie w leczeniu podobnych urazów pomoże nam odzyskać sprawność parę tygodni po złamaniu albo zwichnięciu.