Niecodzienne pomysły (nie tylko plastyczne) użycia rzeczy, które każdy ma w domu.

przez | 27 lutego 2022
Osoby zaradne znane są z tego, że potrafią dla jednej, zwykłej rzeczy wynaleźć mnóstwo zastosowań. Biżuteria czy ramki do zdjęć z makaronu, lornetki lub motyle z rolek po papierze toaletowym, woreczki gimnastyczne oraz instrumenty muzyczne z użyciem soczewicy, śnieg i zarost Mikołaja z białej waty… A do czego można wykorzystać patyki do szaszłyków?

urodziny

Autor: Barney Moss
Źródło: http://www.flickr.com
Jeżeli idziemy na urodziny, szczególnie do małej istoty, wykonajmy własnoręcznie śliczny, kolorowy bukiecik z żelków owocowych. Nie trzeba sporo wysiłku aby ułożyć go samodzielnie i żeby nasz prezencik wyglądał bajkowo. Opakowanie barwnych pianek i paczka żelków w kształcie malinek (najlepiej kiedy będą różnokolorowe) powinny wystarczyć. Do tego dołóżmy arkusz celofanu, satynową wstążeczkę, sztywną bibułę i coś, co będzie stanowiło bazę. Można użyć gąbki jak do kompozycji kwiatowych lub przygotować koło wycięte z tekturki (dobrze użyć czegoś w kolorze).

Dziurki można zrobić cyrklem, ale trzeba uważać, żeby nie wyszły większe niż patyczki do szaszłyków, które możesz zobaczyć tutaj trwałe patyczki do szaszłyków. Dobrze jest wcześniej ułożyć kompozycję z żelek i pianek na talerzyku, aby ładnie skomponować kolory i kształty. Żelki o intensywnych barwach będą się pięknie prezentować w otoczeniu białych lub pastelowych pianek typu marshmallows. Nabite na patyczki do szaszłyków słodkości umieszczamy na jednej wysokości w kole albo na gąbce do kwiatów. Uważajmy na to, by były dość ciasno umieszczone i by nie było widać koła. Żeby bukiecik się utrzymał, wszystkie wykałaczki pod kołem można dodatkowo złączyć. By zasłonić wszystkie wykałaczki używamy grubszej bibuły z atrakcyjnie zakręconym brzegiem, pełniącej też funkcję ozdobną.

Całość zwijamy w arkusz celofanu (może być z delikatnym nadrukiem) i przewiązujemy elegancką wstążką. Patyczki do szaszłyków można wykorzystać nie tylko w ozdobach z dziedziny kulinarnej, lecz też artystycznej. Na drewnianej ramce do zdjęcia możemy umieścić blisko siebie patyczki przycięte do właściwego rozmiaru lub oryginalnie długie, lecz w atrakcyjnym ułożeniu.

Czy ta publikacja była według Ciebie intrygująca? Jeżeli tak, to notabene więcej zobaczysz tu, który również rozpatruje opisywaną kwestię.

Idealnie sprawdzą się też jako przestrzenne, drewniane elementy w innych pracach technicznych. Można z nich zrobić kształt domu, statku pirackiego, tratwy, płotu albo latarni.

W tworzeniu naszych amatorskich „dzieł sztuki” ogranicza nas wyłącznie nasza wyobraźnia. Aby lepiej pracowała, warto zainspirować się gotowymi pomysłami z całego świata, które można śledzić w internecie.