Nowatorskie sposoby używane we współczesnej okulistyce, podstawowe wiadomości na temat laserowej korekcji wzroku

przez | 5 kwietnia 2022
Oczy to bardzo ważny organ dla każdego z nas, to właśnie one dostarczają nam ogromną ilość informacji o świecie, który nas otacza. Jednak są też organem bardzo wrażliwym na zaniedbania, a niestety obecne życie nie obchodzi się lekko ze wzrokiem.

Zdrowe oczy

Autor: www.s-lab.pl
Źródło: www.s-lab.pl
Ogromna ilość godzin jakie się spędza napatrzeniu się w komputer albo telewizor, nieodpowiednie oświetlenie czy brak badań profilaktycznych sprawiają, że u wielu ludzi pojawiają się rosnące problemy z ostrością widzenia. Zjawisko to ma też przyczyny naturalne, po prostu wraz z wiekiem narząd wzroku działa coraz słabiej i konieczne jest jego odpowiednie wsparcie. Jeszcze do niedawna jedyną dostępną metodą było używanie okularów lub szkieł kontaktowych.

Nadal jest to najbardziej popularny sposób aby sobie poradzić przy problemach z widzeniem, ale wymaga noszenia bez przerwy czegoś na sobie, co nie zawsze jest wygodne i praktyczne.

Zaciekawił Cię taki artykuł? Jeśli tak, to śmiało kliknij też ten odnośnik. Pokrewne informacje znajdziesz również tutaj zasypki dla niemowląt.

Jednak rozwój nowoczesnych technik medycznych spowodował, że także w dziedzinie korygowania wzroku zaczęły się pojawiać zupełnie nowe możliwości na przykład bezinwazyjna ortokorekcja. Od kilkunastu lat tysiącom pacjentów z całego świata pomaga korekta wzroku laserem z warszawy. Zabieg ten pozwala na zupełne wyeliminowanie konieczności noszenia okularów czy szkieł kontaktowych, i można przy jego pomocy poradzić sobie z większością często pojawiających się wad.

okulary

Autor: Maria Teresa Ambrosi
Źródło: http://www.flickr.com
Korekcja wykonywana jest przy pomocy specjalnego lasera, który będzie usuwał bardzo cienkie warstwy rogówki, modelując ją w ten sposób. Najważniejsze w tym zabiegu będzie przekształcenie jej w taki sposób, aby promienie skupiały się na siatkówce i dawały odpowiednio wyraźny obraz. Tu ogromną rolę pełni ma doświadczony okulista, który będzie przeprowadzał zabieg. Laser jest tylko precyzyjnym urządzeniem w jego rękach, ale to właśnie on odpowiada za dokładne sprawdzenie wady pacjenta i dobranie właściwych parametrów pracy urządzenia. Przy odpowiednio wykonanej korekcji rogówki tak naprawdę można całkowicie wyeliminować noszenie okularów albo szkieł, co z pewnością jest dużym komfortem dla każdego mającego kłopoty z widzeniem.