Każdy człowiek chce mieć przyjemny i zdrowy uśmiech

przez | 6 maja 2022
Aby móc bez zawstydzenia się uśmiechać, musimy o zęby troszczyć się regularnie. Powinniśmy mieć również zaufanego dentystę.
Jak pokazują statystyki, rodacy nie lubią wizyt u dentysty.

sok

Autor: Bryan Alexander
Źródło: http://www.flickr.com
Zazwyczaj wymyślają wszystko, by jej uniknąć. Przekonują sami siebie, że ząb nie boli jeszcze aż tak bardzo lub biorą tabletki na ból. Na niewiele jednak się to zwykle zdaje i w końcu i tak znajdują się w gabinecie u dentysty. Powinniśmy więc pokonać własny strach i zapisywać się do stomatologa co jakiś czas, by sprawdzać stan swych zębów. Jeżeli lekarz nie zaleci inaczej, to wskazane są z reguły wizyty raz do roku. Trzeba także uczyć swe szkraby, że dentysta nie jest tak straszny, jak inni twierdzą. Osesek od małego musi zdawać sobie sprawę z tego, jak ważny jest ładny uśmiech i zdrowe zęby. Jeśli chcemy przyzwyczaić szkraba do regularnych wizyt, to musimy wybrać jedno centrum stomatologii oraz nie zmieniać go. Szkraby lubią, gdy miejsce oraz ludzie są ci sami. Czują się wówczas lepiej. Także stomatolog, którego wybierzemy, powinien być miły oraz lubić szkraby. Najgorsze co moglibyśmy zafundować swojemu dziecku, to wrzeszczący na niego doktor. Wówczas pewnie nie zechce już pójść na kolejną wizytę i nie będzie to dziwne.

Profesjonalne centrum powinno mieć kącik dla dzieci i książeczki dla maluchów o prawidłowej pielęgnacji jamy ustnej. Dentysta (dobry dentysta legnica) powinien także wykazać cierpliwość i spokojnie odpowiadać na niekończące się pytania naszego smyka. Dobrze byłoby, gdyby także pokazał mu jak prawidłowo czyścić zęby.