Zawód pielęgniarz

przez | 28 stycznia 2022
Pielęgniarz – fach niedoceniony. Wymagający nieprzeciętnej empatii, nieodpowiedniego kontaktu z chorą osobą, zrozumienia, ale również profesjonalizmu w spełnianiu codziennych czynności.
Mimo niezbyt zadowalających płac, żmudnej pracy, co roku o rzeczony indeks starają się chmary w większości wypadków dziewcząt.

świat

Autor: Katarzyna Matylla
Źródło: http://www.flickr.com
pielęgniarstwo

Autor: Adam Mirowski
Źródło: http://www.flickr.com
To właśnie one będą stały u boku pacjenta, podawać lekarstwa, nadzorować stan zdrowia, wykonywać pomiary ciśnienia wagi, bądź proste zabiegi wyznaczone przez lekarza (iniekcje, kroplówki). Pielęgniarstwo jest kierunkiem oferowanym przez lekarskie uczelnie, a również poniektóre niepubliczne wyższe uczelnie.
Niektóre przedmioty z programu edukowania na tym kierunku to: anestezjologia, pielęgniarstwo w intensywnej opiece lekarskiej, biochemia z biofizyką, pielęgniarstwo chirurgiczne, dietetyka, filozofia, fizjologia itp. Studia te ekwipują w uniwersalną wiedzę lekarską, przygotowują do udzielania świadczeń w zakresie ochrony zdrowia, zapobiegania chorobom, inicjowania aktywności społeczności lokalnej na rzecz ochrony zdrowia .

To zagadnienie jest dla Ciebie fascynujące? Kliknij odnośnik do www (https://rehaexpert.pl/oferta/rehabilitacja-dzieci/), a poznasz informacje na omawiany temat, który niewątpliwie Cię zafascynują.

Studia na owym kierunku muszą rozwijać zdolności psychofizyczne do pracy z osobami starszymi, kalekimi, a dodatkowo z dziećmi jak też ich rodzicami. Podstawowe miejsca pracy pielęgniarki to lecznice, publiczne a także prywatne zakłady pielęgnacyjno-opiekuńcze, zakłady opieki społecznej, ośrodki pieczy paliatywno-hospicyjnej, sanatoria.

Wychowankowie kierunku pielęgniarstwo będą przygotowani do zatrudnienia w zakładach trudniących się upowszechnianiem wiedzy z obszaru edukacji prozdrowotnej. Pielęgniarstwo to właściwie dokonanie powołania aniżeli praca zarobkowa, gdyż w obecnej chwili płace nie są nazbyt zadowalające.