Z jakiego powodu mleko matki jest najlepsze?

przez | 16 lutego 2022
Mleko matki jest pierwszym pokarmem z jakim Twój berbeć będzie miał styczność. Bez wątpienia, karmienie piersią jest najodpowiedniejszym sposobem odżywiania osesków.

Nic nie dorówna mleku kobiecemu oraz jego dobroczynnemu wpływowi na niemowlę.

Warto obejrzeć inne nasze serwisy (http://rehaexpert.pl/), aby zgłębić inne ciekawe informacje na analogiczny temat. Nie czekaj zatem i kliknij tutaj!

Pożywienie mamy jest to szczególna substancja, której zawartość bezustannie się modyfikuje w czasie laktacji, dostrajając do możliwości trawiennych malucha, zapewniając mu zdrowy wzrost. Potwierdzeniem tej tezy jest to, iż: pokarm mamy, która urodziła wcześniaka, będzie zawierał więcej przeciwciał oraz nienasyconych kwasów tłuszczowych, wspomagających dojrzewanie mózgowych komórek, skład pokarmu różni się także zależnie od płci malucha – pokarm matki, która powiła synka obejmuje więcej tłuszczu aniżeli mleko rodzicielki, która powiła córeczkę. Jeżeli nie możesz karmić piersią, postaw na należytej jakości sztuczne mleko, dla przykładu Bebilon 1.

lek

Autor: Netradus
Pewnie nieraz rozmyślałaś jaki jest skład pokarmu matki. Może być to dla Ciebie zdziwieniem, ale pokarm kobiecy nie ma sztywnego składu. Pierwsze mleko mamy o wiele różni się od pokarmu późnego. Dodatkowo, jest mnóstwo innych elementów, które oddziałują na zawartość mleka naturalnego. Przekształca się ono między innymi zależnie od: wieku niemowlaka.

Przez pierwsze doby po narodzinach produkowana jest siara – pierwsze mleko rodzicielki, to lepka, lekkostrawna wydzielina, dostatnia w białko oraz przeciwciała, o małej kompozycji tłuszczu jak też obfitej zawartości immunologicznych składników. Od 7-14 dnia po urodzeniu dziecka początkowe mleko ustąpi miejsca pokarmowi przejściowemu – jest rzadsze, zabarwione na kolor pomarańczowy, ma mniej białka, jest dostatnie w węglowodany.