Z jakiego powodu warto wykorzystywać popularne ozonatory powietrza?

przez | 29 kwietnia 2022
Ozon, to powszechnie wykorzystywany przez ludzi gaz. Jest tak ze względu na to, że posiada niezwykle dużo wartościowych cech, które mają wpływ np. na likwidowanie brzydkich zapachów, czyli zapachu zwierząt albo dymu papierosowego czy SPAlenizny.

ozonator

Autor: Holistyczna Polska
Źródło: www.hopl.pl
Posiada także wpływ na usuwanie roztoczy.

Poziom ozonu posiada wpływ na sprawienie, że środowisko domowe staje się zdrowym oraz wolnym od alergenów. Sterylizacja wody oraz pożywienia ozonem usuwa z żywności brudy chemiczne, pestycydy, czy pozostałości hormonów. Ponadto takie urządzenie jak ozonator można wykorzystywać m.in. do czyszczenia klimatyzacji w domu lub w aucie. Tego typu przyrządy znajdują zastosowanie w mieszkaniu i w biurach.

Nie zwlekaj, tylko poczytaj więcej centrum stomatologiczne na prezentowany temat – informacje okażą się zapewne bardzo wciągające, więc kliknij tutaj i zobacz więcej.

Jest ozonator do wody, ozonator wielofunkcyjny, ozonatory powietrzne, czy też ozonator z jonizatorem, oczyszczacz ultrafioletowy albo inne bezpieczne dla odbiorców.

Taki agregat ozonu może być urządzeniem wielofunkcyjnym oraz może być stosowany do ozonowania powietrza, jak i środowiska wodnego. Wydajność takiego narzędzia mogłaby się utrzymywać na szczeblu 300 mg/h pobieranego powietrza. Ponadto zapewnia bardzo szeroki obszar zastosowań, naturalnie przy zachowaniu bezpieczeństwa dla dobrej kondycji użytkowników. Ozonator do tworzenia ozonu używa efekt discharge. Zastosowane w nim technologie są oparte na cylindrze szklanym i gwarantują stałą wydajność ozonu. Ponadto co poniektóre wersje ozonatorów są dostosowane do możliwości przyłącza powietrza i powiększenie wydajności do około 800mg/h i osiągnięcie bardzo czystego ozonu.

Ta niewielka kompaktowa konstrukcja mogłaby pozwolić na 50 – 60 minut nieustannej pracy. Tego typu ozonator powietrza można nabyć już za ok. 200-300 złotych, choć istnieją również znacznie bardziej kosztowne modele, które wyceniane są na ok. 5-6 tys. złotych.