Niejedna kobieta powinna dbać o swe zdrowie i co jakiś czas badać się u ginekologa

przez | 26 lutego 2022
ginekologia to dość istotny segment medycyny, który nie powinien być tematem tabu wśród kobiet.
Badania wskazują na to, że Polki nie chcą chodzić do ginekologa.

Warszawa

Autor: Radek Kołakowski
Źródło: http://www.flickr.com
Większość z nich (w szczególności tyczy się to pań, które mieszkają na wsi) spotyka ginekologa pierwszy raz w życiu, kiedy zachodzi w ciążę. To zdecydowanie za późno. Ginekolog jest lekarzem podobnie jak każdy inny. Nie trzeba się wstydzić. Skoro przynajmniej raz na 12 miesięcy robimy kontrolne badania krwi czy wzroku, to także wizyta u ginekologa powinna stać się dla nas standardem. Nastolatki na pierwszą wizytę musi zaprowadzić matka. Będzie jej wówczas lżej. Z tego powodu często bywa tak, że matka i córka umawiają się do tego samego ginekologa. Jeśli doktor jest miły i czujemy się przy nim spokojne, to nie powinniśmy go zmieniać. Może on także poprowadzić naszą ciążę. W takim ważnym okresie potrzebujemy naprawdę profesjonalnej pomocy. Nie wolno dopiero wówczas chaotycznie poszukiwać dobrego fachowca.

Ten tekst jest niesamowicie interesujący, czyż nie? Jeżeli również Twoje zdanie jest zbliżone, to niewątpliwie pomocne wpisy (https://terapiamanawa.pl/) będą dla Ciebie użyteczne.

Dobrze byłoby, aby był to gabinet prywatny, ponieważ tam nie będzie trzeba oczekiwać w niekończących się kolejkach. Gdyby działo się coś niepokojącego, to natychmiast będziemy przyjęci przez doktora. Dostaniemy także listę, które badanie musimy zrobić oraz w którym tygodniu ciąży. To ważne, ponieważ jest tego trochę i można się w tym pogubić.

Szczególnie jeżeli jest to nasza pierwsza ciąża i czujemy się zagubione. Profesjonalny lekarz musi też z nami dużo rozmawiać i wyjaśniać wszelkie kwestie.