Ćwiczenia są istotne dla każdego niezależnie od wieku — szczególnie jeśli mamy siedzący tryb pracy

przez | 22 lutego 2022
Niejeden lekarz czy rehabilitant powie nam bez ogródek, że musimy się ruszać, aby za kilka lat nie czuć bólu kręgosłupa oraz szyi.
Regularne ćwiczenia wydają się być niebywale ważne dla każdego z nas.

trening

Autor: Lies Thru a Lens
Źródło: http://www.flickr.com
Nie trzeba pewnie nikomu powtarzać, że siedzący tryb życia nie jest dobrą opcją dla naszego prawidłowego funkcjonowania. Jeżeli jednak siedzimy non stop przy komputerze, to musimy wieczorem iść na jakiś trening. Nie musi być to nic drogiego. Możemy udać się z kolegami z działu na squasha albo samemu na pływalnię. Wszystko zależy od tego, co zapewnia nam przyjemność.

Ów artykuł wydał Ci się ciekawy? Więc zachęcamy do naszej kolejnej witryny. Tam oczekuje na Ciebie aktualny artykuł (http://www.bakaliowyswiat.pl/pl/bakalie).

To musi być nasza główna wskazówka, jeśli mamy plan, by zacząć ćwiczyć. Bezsensowne będzie zmuszanie się do czegoś. Jeśli będziemy trenować pod przymusem, to i tak po jakimś czasie to rzucimy, ponieważ będziemy szukać jedynie wymówek. Zatem zabierzmy się za to, co daje nam satysfakcję, ale co też uruchomi nasze mięśnie. Nie zapominajmy tylko o tym, żeby nie przeforsować się już pierwszego dnia. Lepiej będzie zaczynać od małych rzeczy i powoli zwiększać ilość kilometrów albo obciążenia na siłowni. Kluczowe wydaje się być to, abyśmy trenowali regularnie. Kilka razy w tygodniu to minimum. Można przykładowo iść na zajęcia w fitness clubie. Jeżeli czujemy, że będzie nam lepiej w grupie lub potrzebujemy zachęty i trenera, to nie bójmy się tego.

Trening, który wykończy nas w prawidłowy sposób, poprawi naszą kondycję i uwolni endorfiny — czyli hormon szczęścia. Będziemy wówczas uśmiechnięci, a nasz organizm będzie nam wdzięczny — zwłaszcza plecy.