Problemy z widzeniem, które pojawiają się u seniorów, niepokoją większość osób

przez | 5 lutego 2022
W naszym kraju jest niezwykle wysoki poziom medycyny. Kłopot jest taki, że do specjalistów są ogromne kolejki.
Nie wydaje się być ważne, czy mamy problemy z kolanem czy ze wzrokiem, to i tak na NFZ trzeba czekać w kolejkach całe wieki.

rodzina

Autor: Stephanie |Anabelrose Photography|
Źródło: http://www.flickr.com
A co ma zrobić osoba, która powoli traci wzrok? Nie może przecież czekać, ponieważ coraz gorsze widzenie w ogromnym stopniu negatywnie odbija się na jej życiu. Nie można już czytać czy bez pomocy wychodzić na ulicę. Utrapieniem osób starszych jest zaćma, która atakuje duży odsetek ludzi po 60. roku życia. Pogarszający się wzrok jest wtedy niestety stanem nieodwracalnym. Należy robić zabieg. Aby nie czekać bez sensu w kolejkach i nie cierpieć z powodu pogarszającego się wzroku, warto zapisać się do prywatnej kliniki. Znaczna część z nich ma podpisany kontrakt z Narodowym Funduszem, zatem będziemy musieli za operację zapłacić znacznie mniej (jedynie różnicę pomiędzy cennikiem w klinice a tym ile daje NFZ za ów zabieg). Niekiedy bywają to naprawdę nieduże pieniądze, więc nie ma sensu zwlekać. W klinice zabieg będzie wykonany szybko oraz ze znajomością rzeczy. Rzecz jasna, nim do niego dojdzie, pacjent musi umówić się na wizytę. Będą zrobione wszystkie niezbędne badania i wówczas będzie wyznaczony termin. Sam zabieg trwa około 30 minut i pacjent po jakimś czasie jest wypisywany do domu.

Otrzymuje przed wyjściem ogólne zalecenia, by nie schylać się oraz aby nie dźwigać nic ciężkiego. Jednakże na pewno szybko dojdzie do siebie i odzyska radość z życia.