Piękne oraz zdrowe zęby powinny być ważne dla każdego rodaka niezależnie od tego, ile ma lat i gdzie mieszka

przez | 7 lutego 2022
Jak wskazują statystyki — nadal są Polscy, którzy nie czyszczą zębów. Jest XXI stulecie. Czas to w końcu zmienić.
Niełatwo wyobrazić sobie, ale nawet w dzisiejszych czasach masa osób nie myje zębów dwa razy dziennie oraz ich nie nitkuje.

specyfiki

Autor: Bill So
Źródło: http://www.flickr.com
dentysta

Autor: Adidas
Źródło: Adidas
kobieta w koszulce

Autor: Lies Thru a Lens 
Źródło: http://www.flickr.com
Są tacy, którzy nigdy nie zawitali do dentysty. Te informacje mogą zjeżyć włos na głowie, ale to prawda. U dużej części rodaków rozpowszechnił się jakiś dziwny strach przed stomatologami. Faktem jest, że w latach PRL-u zazwyczaj wyrywali oni bez znieczulenia, a jakość usług była niska, jednak te czasy już dawno odeszły w zapomnienie. Jednak legenda jest nadal żywa i grono osób boi się stomatologa bardziej niż diabeł święconej wody. A przecież pojawiają się u nas Niemcy i Anglicy, aby leczyć zęby, ponieważ nasze usługi są na niezwykle wysokim poziomie, ale o wiele tańsze. Przez to musimy przełamać się i udać się na wizytę. Dentysta założy nam kartę i dokładnie sprawdzi nie tylko stan naszego uzębienia, ale też dziąsła czy język. Z spokojem będzie odpowiadał na wszelkie pytania. Należy zapisać się do prywatnego gabinetu, gdyż będziemy mieli pewność, że cały sprzęt jest nowy, a stomatolog jest na bieżąco z wszelkimi nowinkami powiązanymi ze stomatologią. Jeśli spodoba nam się jego podejście do pracy oraz ludzi, to można zabrać do niego na kontrolę także nasze maluchy.

Należy uczyć je od najmłodszych lat, że wizyty u stomatologa nie są niczym strasznym. Trzeba sprawdzać stan swoich zębów (Kaleta – stomatologia kraków) co najmniej raz na pół roku.