Jeśli w naszym małżeństwie źle się dzieje, to musimy udać się na terapię dla par

przez | 26 lutego 2022
W dzisiejszych czasach wszyscy żyją prędko i w sposób dość konsumpcyjny, przez to też nie mają sił do naprawiania związków.
Nadeszły takie czasy, że prościej bywa zakończyć związek oraz szukać czegoś nowego, niż chcieć rozwiązywać problemy.

Chłopak przy komputerze

Autor: LibreCon Bilbao
Źródło: http://www.flickr.com
Ludzie są po prostu egoistami, którzy stawiają swe potrzeby nad potrzeby bliskich. Z tego wynika wszechobecna niechęć do znajdywania złotego środka. Do tego dochodzi szybkie życie, które powoduje, że mąż i żona rzadko spędzają ze sobą czas. I tak z reguły zaczyna się niejeden kryzys. Od nas zależy, jak to się wszystko zakończy. Można odpuścić i każdy pójdzie w swoją stronę albo możemy walczyć o starą miłość. Powinniśmy podjąć wyzwanie i zapisać się na terapię. Tam pod obiektywnym okiem specjalisty będziemy w stanie powiedzieć, co leży nam na sercu.

Jeśli uważasz, że ten wpis jest godny polecenia, to kliknij także ten link – równie interesujące materiały znajdują się w najnowszej ofercie (http://www.filtrynakran.pl/pl/c/Karafka-filtrujaca/36)!

Jednak będziemy musieli wysłuchać też racji drugiej strony. Psycholog zadba o to, żeby w czasie sesji nie było krzyków czy agresji. Jako ktoś z zewnątrz będzie miał obiektywne spojrzenie na sprawę i jego komentarze zazwyczaj będą trafiać w same sedno. Terapia może ciągnąć się długie miesiące i musimy być tego świadomym. Musimy dać sobie czas. Zbliżenie może rodzić się w bólach, ale warto będzie podjąć ten wysiłek, szczególnie jeśli mamy dzieci i nie mamy ochoty niszczyć rodziny. Pamiętajmy, aby na sesjach być szczerym, ale wypowiadać się z szacunkiem.

Trzeba dać także możliwość drugiej osobie, aby odpowiedziała na nasze zarzuty. Tak rodzi się dialog, który jest podstawą każdego trwałego związku. Może nauczymy się kłócić konstruktywnie.