Istotą niejednego treningu jest doskonale ułożony plan.

przez | 8 maja 2022
Idealne przyszykowanie się do zawodów sportowych to zasadnicze jak i najistotniejsze zadanie dla każdego sportowca. Na okrągło powinien być w dobrej formie, tymczasem w chwili gdy będzie brał udział w nich, mocnej powinien się do tego przyszykować. Trener opracowuje konkretny plan działania oraz w porozumieniu z dietetykiem odpowiednią dietę. I bywa to niezależne od konkurencji, jaką się kultywuje. Dla przykładu przeanalizowany zostanie plan treningowy triathlon. Zasadnicze pytanie: czym jest triathlon?

Czas na rower

Autor: Media Forum
Źródło: Media Forum
To dyscyplina sportowa, w której połączone są ze sobą 3 różnego rodzaju konkurencje a są nimi pływanie, kolarstwo jak i bieg. Jak jest się w stanie zauważyć kompozycja będzie wyjątkowo ciężka. Stąd też niejeden zawodnik jest porządnie przygotowywany z każdej konkurencji. Najważniejsze jest właściwe przyszykowanie kondycyjne, ponieważ przecież kondycja w tych zawodach spełnia najważniejszą rolę. Zatem od samego początku należy spokojnie działać nad kondycją, po to aby w dniu zawodów osiągnąć perfekcyjny rozmiar formy. Plan treningowy triathlon będzie w znacznym stopniu niezwykle złożony od planów treningowych różnych konkurencji sportowych. W tej sytuacji jednocześnie należy przyszykować się do jakże innych dyscyplin. Te jednoczesne przyszykowanie będzie niebywale istotne, żeby odpowiednie części mięśniowe, które najintensywniej wykorzystywane będą w konkretnych konkurencjach jednocześnie się rozbudowywały. Jak więc rozpisać owy plan treningowy Głównie przygotowując się na imprezę sportową, zawodnik trenuje 6 dni w tygodniu jak i ma jeden dzień odpoczynku. Ów dzień odpoczynku będzie istotny, bo mięśnie zgoła silnie spożytkowane mogą począć się zmniejszać. Właśnie w tym dniu zawodnik relaksuje się i regeneruje siły przed następnym tygodniem trudnych przyszykowań.

W sytuacji triathlonu należy przygotować się do 3 dyscyplin sportowych, dlatego dwa dni w tygodniu przeznaczone są na każdą z dyscyplin. A więc przy przygotowaniach do etapu biegowego najważniejsze będą mięśnie nóg a także brzucha stąd też istotnie nad owymi partiami należy się skupić w pierwsze dwa dni treningowego tygodnia. Analogicznie będzie w sytuacji pływania, jednak tu najważniejsze będą mięśnie przedramion i karku.