Tradycyjne i innowacyjne zabiegi wykonywane przez dentystów

przez | 6 maja 2022
Gabinet stomatologiczny wielu ludziom kojarzy się jedynie z bólem. Wśród dużej liczby dorosłych ludzi wciąż istnieje przekonanie, że do stomatologa należy chodzić jedynie wówczaswtedy, gdy zauważy się niepokojące objawy, na przykład gdy ząb boli. Tymczasem wizyty u dentysty powinny być pewnego rodzaju rytuałem dla systematycznego sprawdzania stanu zębów i dziąseł. Do gabinetu dentystycznego boją się chodzić też dzieci.

Tymczasem aktualnie techniki leczenia zębów są ulepszane na tyle, że rzadko kiedy występuje ból. Stomatologia nieustannie się rozwija, wprowadzając do gabinetów zarówno nowe metody leczenia, jak i najnowsze technologie. W ostatnim czasie popularna staje się również stomatologia estetyczna. W tej dziedzinie dentysta ma na celu nie tylko wyleczenie zębów czy jamy ustnej, ale również poprawienie wyglądu pacjenta, a co z tym związane jego samooceny.

Typowe zabiegi dentystyczne

dentysta

Autor: Partha S. Sahana
Źródło: http://www.flickr.com

Gabinet dentystyczny to miejsce, do którego chodzi się przede wszystkim dla wyleczenia zębów. Stomatolog (wykonuje także implanty ursynów) musi więc wypełnić ubytek w zębie, a jeśli to konieczne, zaaplikować lekarstwo w miejscu stanu zapalnego. By być w stanie wypełnić ubytek w zębie specjalną substancją, zazwyczaj konieczne jest wcześniejsze rozwiercenie otworu. To wiercenie bardzo wielu ludziom kojarzy się wyłącznie z silnym bólem. Od pewnego czasu w gabinetach dentystycznych niemal wszędzie używane są specjalne urządzenia, które za pomocą ultradźwięków prawie błyskawicznie utwardzają zrobioną plombę.

Innowacyjne technologie w leczeniu stomatologicznymJedną z najnowocześniejszych metod leczenia, coraz chętniej wykorzystywaną aktualnie, jest mikroskopowe leczenie kanałowe – doczytaj stomatolog legnica. Od standardowego leczenia kanałowego różni się zastosowaniem specjalistycznego mikroskopu. Dzięki tej metodzie leczenia w bardzo wielu przypadkach można uniknąć konieczności usunięcia zainfekowanego zęba.

Taka metoda jest wprawdzie bardzo droga, lecz jej skuteczność jest wysoka. Kanałowemu leczeniu z wykorzystaniem mikroskopu można poddać się również na terenie Polski. Jest także coraz więcej specjalistów posługujących się takimi metodami.