W jakiej sytuacji warto pójść z dzieckiem do lekarza psychologa?

przez | 6 maja 2022
Gdy mamy dziecko, kompletnie zmienia się nasze myślenie. Na pierwszym miejscu stoi nasza pociecha, dlatego robimy wszystko, co będzie dla niej najlepsze. Z tej przyczyny, gdy tylko zaobserwujemy, że coś się z nią dzieje, pragniemy jej pomóc.

wizyta u psychologa

Autor: Mike Renlund
Źródło: http://www.flickr.com
Nie odnosi się to tylko do dolegliwości fizycznych, lecz także do kwestii odnoszących się do psychiki. Jeśli nie potrafimy samodzielnie dać sobie rady z problemami swojego dziecka, bez znaczenia od wieku, być może potrzebny nam będzie psycholog Katowice. W jaki wypadku należy się do niego udać? Przede wszystkim, gdy dziecko doświadczyła traumy.

Jeśli wciąż interesuje Cię to zagadnienie, to odwiedź stronę (cukier-krolewski.pl/) a tu z pewnością zdobędziesz mnóstwo danych na przedstawiany temat.

Może to być śmierć jednego rodzica bądź ich rozwód czy ciężka choroba, która zdarzyła się w rodzinie. We wskazanych sytuacjach młody człowiek może zamknąć się w sobie, być zasmucony i nie pomagają normalne rozmowy.

Niekiedy nawet nasze dziecko w ogóle nie chce rozmawiać i widzimy, iż nie umie sobie poradzić z sytuacją, a jednocześnie nie chce naszego wsparcia, szczególnie w razie rozwodu – wtedy może posądzać własnych rodziców i zupełnie się od nich odwrócić.

Jeśli ten temat jest dla Ciebie ciekawy, to kliknij ten link – to niezła strona, która też zawiera intrygujące informacje!

Druga sytuacja domagająca się pójścia do psychologa to dziwne zachowania dziecka, które mogą być oznaką ogromnego stresu. Maluch może np. obgryzać paznokcie lub nawet uderzać głową o ścianę – gdy powtórzy to kilka razy, na pewno nie jest to pożądane zachowanie, zatem trzeba jak najszybciej zgłosić się do doktora.

psycholog

Źródło: flickr.com
Konsultacji potrzebuje także niespodziewana agresja i wybuchy złości w sytuacjach, jakie nie powinny jej powodować. Należy także wziąć pod uwagę pomoc psychologa, w przypadku gdy nasze dziecko ma problemy z mówieniem bądź ma silne lęki, jakie nie pozwalają mu samemu zasypiać. Zmartwień może być wiele, więc rodzic nieprzerwanie musi być baczny. Gdy w takim razie zauważasz, iż twojemu dziecku konieczny jest psychoterapeuta Katowice, pamiętajmy, aby wybierać doświadczonych specjalistów, którzy posiadają właściwe podejście do dzieci oraz wiedzą, w jaki sposób z nimi rozmawiać w celu osiągnięcia oczekiwanych rezultatów. Maluchy nie zawsze chętnie się otwierają, toteż należy umieć do nich dotrzeć, a tego nie umie każdy lekarz. Z tego względu nawet jeżeli więcej czasu wykorzystamy na znalezienie prawdziwego eksperta, będziemy mieć większą pewność, że nasza pociecha szybciej dostanie pomoc, której potrzebuje.