W jaki sposób w bezpieczny sposób stać się posiadaczem tatuażu, na co zwrócić największą uwagę przy wybieraniu osoby, która go będzie robić.

przez | 24 maja 2022
Ludzie od dawien dawna w różnorodny sposób ozdabiali swoją skórę, dawniej niektóre z tego typu zdobień miały duże znaczenie symboliczne albo informowały o pozycji społecznej osoby która je nosiła. Jedną z metod na zdobienie swoich ciał były tatuaże, już wieki temu poznano metody trwałego kolorowania skóry.

Kolorowy tatuaż

Autor: Tony Alter
Źródło: http://www.flickr.com
Obecnie tatuaże są traktowane głównie jako ozdoba ciała, chociaż w niejednym środowisku mają one symboliczne znaczenie. Dzisiaj zrobienie tatuażu nie stanowi żadnego problemu, w zasadzie we wszystkich większych miastach działa co najmniej jedno studio (polecane studio) zajmujące się ich wykonywaniem. Wielu ludzi podejmuje decyzję o tatuażu pod wpływem impulsu, warto jednak pamiętać, że jest to ozdoba na resztę życia.

Jeżeli za parę lat się okaże, że tatuaż się komuś znudzi, to mogą być spore problemy z jego usunięciem – stosowane do tego techniki są drogie, bolesne i nie zawsze będą dawać pożądane efekty. Dlatego też przed zrobienie sobie takiego zdobienia warto dokładnie przemyśleć czy się to na pewno chce, a jeżeli tak, to znaleźć jakiś ciekawy wzór. No i oczywiście należy znaleźć najlepsze studio tatuażu do jego zrobienia, bo od tego może zależeć nasze zdrowie.

Wielu osobom może się wydawać, że tatuaże www.13tattoo.plpraktycznie niegroźne. Zachowując odpowiednie zasady higieny faktycznie można do minimum ograniczyć ryzyko jakiś powikłań, ale w każdym przypadku trzeba pamiętać o tym, że jest to ingerencja w ciało. Przed zrobieniem tatuażu warto wykonać podstawowe badanie krwi, żeby ocenić układ odpornościowy i wykluczyć niektóre choroby.

W studiu panować musi bezwzględna higiena, wszystkie używane przyrządy oraz igły do nakłuwania muszą być sterylne, istotne jest także żeby tatuażysta stosował rękawiczki ochronne. Jeżeli będzie się miało jakiekolwiek podejrzenia co do wymogów higieny, to należy poszukać innego miejsca – o zakażenie jakimś wirusem wcale nie jest trudno, dlatego też trzeba ograniczyć ryzyko możliwie jak najbardziej. Tatuaż zaraz po zrobieniu to po prostu zwykła rana, i tak też się z nim trzeba obchodzić, aby zmniejszyć ryzyko powstania powikłań.