Kłopoty młodych mam po porodzie naturalnymi siłami, jak w takich sytuacjach pomaga plastyka krocza.

przez | 9 maja 2022
Poród naturalnymi siłami może spowodować sporo uszkodzeń w organizmie kobiety, które później mogą zmniejszyć radość z macierzyństwa i komfort życia. Mają również duży wpływ seks i czerpanie z tego radości, a niestety problem ten dotyka wielu kobiet. Szacuje się, że blisko dziewięćdziesiąt procent naturalnych porodów może się zakończyć większymi lub mniejszymi deformacjami narządów rodnych.

estetyka-intymna.pl
Czasami pojawiają się pęknięcia i rozciągnięcia, a w przypadku nacięcia tworzą się brzydko wyglądające blizny. Staje się to powodem licznych nie zawsze miłych objawów. U niektórych kobiet pojawiają się bóle podczas współżycia, często występuje również problem nietrzymania moczu. W tego typu sytuacjach należy podjąć leczenie, żeby wrócić ze stanem narządów rodnych do właściwego wyglądu (poznaj na stronie). Czasami wystarczy odpowiedni komplet ćwiczeń, regularnie robione wzmocnią mięśnie i sprawiają, że zmiany, które powstały w czasie porodu powoli się cofają. Jednak w niejednym przypadku może to być to mało wystarczające i niezbędny będzie zabieg chirurgiczny.

Tak naprawdę plastyka krocza polega na przywróceniu anatomicznego kształtu kobiecych narządów, jakie zostały zaburzone podczas porodu czy w wyniku jakiejś wrodzonej wady. Operacja taka jest trwała i może dać bardzo dobre efekty, jednak następne ciąże czy ciężka praca fizyczna mogą zniweczyć jej skuteczność. Do plastyki krocza kobieta musi się odpowiednio przygotować, tak jak do każdej innej operacji. Przede wszystkim niezbędne będzie bardzo dokładne badanie przez lekarza, który na podstawie wywiadu oraz stanu zdrowia będzie kwalifikował do zabiegu. Operacja taka nie trwa dużo czasu, ale po jej ukończeniu bardzo ważny jest pierwszy okres rehabilitacji. Gojenie się rany trwa czasami nawet do kilku tygodni i dopiero po upływie tego czasu można zacząć współżycie (sprawdź ceny na Ogromne znaczenie ma także systematyczna higiena operowanego miejsca, rany trzeba dokładnie przemywać i suszyć, natomiast jeśli zaczną się pojawiać jakieś bóle, to zalecane będzie stosowanie zwykłych środków.

Stworzone przez nas treści zaciekawiły Cię tak bardzo, że czujesz ochotę na więcej. Nakłaniamy zatem do nowej strony – po prostu kliknij stronę (https://super-edu.pl/korepetycje/statystyka/warszawa).

/J]